Rajstopy na wystawie

Rajstopy czy pończochy? Co wybrać i na jaką okazję?

Pończochy są bardziej seksowne od rajstop, mają także zdecydowanie więcej zwolenniczek. Nie da się również ukryć, że rajstopy to sama wygoda, zwłaszcza jesienią i zimą. Zatem wybór: rajstopy czy pończochy to nie lada dylemat. Podpowiadamy co lepiej założyć i na jaką okazję.

Czy pończochy mogą być alternatywą dla rajstop?

Źle dopasowane, niewygodne i brzydko kształtujące się pod spódnicą czy sukienką rajstopy rzadko kiedy wyglądają tak elegancko jak pończochy. Uniwersalny rozmiar rajstop powoduje, że zarówno tęższe kobiety, jak i te drobne mogą czuć się w nich źle. Pończochy natomiast mogą być doskonale dopasowane – te samonośne jak i zapinane do pasa.

Samonośne pończochy mają wszyte silikonowe taśmy do wewnętrznej strony manszety, nie potrzeba już do nich więc pasa. Panie uczulone na silikon powinny z nich jednak zrezygnować. Pończochy samonośne nie będą się również dobrze prezentowały się na kobietach o obfitych kształtach, uwidocznią bowiem fałdkę tłuszczu na udzie. Wybierając tego rodzaju pończochy należy kierować się więc obwodem uda.

Pończochy z pasem należą do tych droższych i mniej lubianych. Ich niekwestionowanym plusem jest to, że mogą je nosić kobiety właściwie w każdym rozmiarze, wybierając je należy kierować się tabelą wzrostu i wagi.

Na jakie okazje wybrać rajstopy, a na jakie pończochy?

Właściwie nie ma na to reguły. Nawet na okoliczność taką jaką jest ślub są dwa rozwiązania. Panie, którym zależy na uzyskaniu efektu zmysłowości powinny wybrać pończochy, a jeśli są w tej kwestii początkujące, dobrze sprawdzą się pończochy samonośne. Wybór rajstop lub pończoch w dniu ślubu może być także uzależniony od pogody. W chłodniejszym dniu zdecydowanie lepiej sprawdzą się rajstopy – niektóre fasony szyte specjalnie na takie okazje potrafią się naprawdę dobrze dopasować. W upalnym dniu warto postawić na pończochy – ich atutami będą tu wygoda, efekt jaki dają i przewiewność.

Czym kierować się przy wyborze bielizny w dniu ślubu?

Panie, które w dniu ślubu zdecydowały się na zaprezentowanie się w kreacji krótkiej lub półdługiej powinny wybierać rajstopy czy pończochy w kolorze beżu albo cieliste. Warto również skupić się na fasonie – jeśli jest dobrze dobrany, bielizna nie będzie widoczna spod sukni ślubnej. Warto, wybierając bieliznę ślubną, odpuścić sobie wszelkiego rodzaju kalkulacje – to akcesoria, na których panna młoda nie powinna oszczędzać. W końcu będzie jej zależało na świetnej prezencji i zmysłowym wyglądzie podczas nocy poślubnej.

Rajstopy i pończochy a wielkie wyjścia

Jeśli chodzi o większe wyjścia zdecydowanie wygrywają pończochy, chociaż niektóre panie pewnie stwierdzą, że mogą założyć rajstopy wyszczuplające. To jednak nie jest to samo. Kobieta, która ma na sobie pończochy rozpala męską wyobraźnię i przyciąga spojrzenia do swojej sylwetki. Należy jednak uważać ze zbytnim eksponowaniem ażurowego pasa samonośnego czy podwiązek. Ich widok lepiej zarezerwować na bardziej intymne sytuacje.

Wybór pończoch lub rajstop jest oczywiście kwestią indywidualną, są jednak okoliczności takie jak chociażby ślub, kiedy zdecydowanie lepiej odpuścić sobie ubieranie rajstop. Jednak na co dzień, do pracy, zwłaszcza w zimniejszych porach roku, warto właśnie je wybrać.