Skórzana torebka z okularami, portfelem, długopisem

4 najpopularniejsze torebki dla kobiet

Torebek damskich jest bardzo wiele, jednak nie wszystkie są uniwersalne i nie trzeba mieć każdej z nich. Wiele akcesoriów zwyczajnie może nie pasować do naszej sylwetki lub będziemy mogły dobrać do nich niewiele ubrań, przez co nie będą często używane. Są jednak takie modele, które warto mieć w swojej garderobie, ponieważ wpisują się w modową klasykę. Jakie są najpopularniejsze rodzaje torebek i dlaczego warto je mieć?

Kopertówka

Każda kobieta powinna mieć kopertówkę, ponieważ bez wątpienia zalicza się ona do klasyki. Tylko taka torebka pasuje do sukni wieczorowych, koktajlowych, wizytowych i innych eleganckich strojów. Wyglądem przypomina ona prostokąt. Nosi się ją w ręce, chociaż niektóre nowsze modele mają dopięte delikatne łańcuszki do przewieszenia przez ramię.

W kopertówce niestety nie pomieścimy wielu rzeczy, ale nie o to w tym chodzi. Torebka ta ma być uzupełnieniem gustownej stylizacji. Wystarczy, że schowamy w niej pieniądze, telefon i klucze. Kopertówki, choć klasyczne, dostępne są w wielu rodzajach. Niektóre z nich są ozdobione cekinami, mają różne wzory i kolory. Chcąc mieć jednak uniwersalną torebkę, lepiej postawić na minimalizm. Kopertówkę w stonowanych kolorach, bez zbędnych dekoracji, łatwiej będzie dobrać do różnych sukni.

Listonoszka

Listonoszka to idealna torba miejska. Świetnie sprawdzi się do pracy, pod warunkiem, że nie musimy nosić wielu rzeczy. Jeżeli chodzi o rozmiar, najlepiej powiedzieć, że jest ona średnia. Większa niż kopertówka, ale mniejsza niż na przykład kuferek. Listonoszki to torebki przeznaczone do codziennego użytku. Są przede wszystkim bardzo wygodne w noszeniu, a to ze względu na długi pasek, który można przewiesić przez ramię.

Kuferek

Kuferki, zwane też doktorkami, to zdecydowanie torebki należące do eleganckich. Mają sztywne dno i ścianki, a także krótkie rączki. Kuferki można nosić w dłoni lub na przedramieniu. Dostępne są także modele z dołączonymi długimi paskami, dzięki którym można przewiesić je przez ramię. Kuferki mogą pomieścić zdecydowanie więcej niż listonoszki, chociaż także nie należą do wielkich toreb. Raczej mieszczą się w tych średnich. Torebki te mogą być przeznaczone do użytku codziennego, ponieważ są dosyć pojemne i wygodne. Świetnie uzupełnią także eleganckie stylizacje na przykład na spotkaniu biznesowym.

Shopper bag

Słynne shopperki to torebki, które Polki pokochały. Głównie z tego względu, że są duże, pojemne i wygodne. Często sięgają po nie młode mamy, którym zależy na tym, by do torebki spakować jak najwięcej rzeczy. Shopperki często noszone są do pracy, na zakupy, na spacery z dziećmi. Sprawdzają się także jako niezbędne akcesorium podczas wielu podróży. Torby te mogą być wykonywane z różnych materiałów. Bardziej eleganckie modele mogą być z ekologicznej skóry, te sportowe natomiast szyte są z wytrzymałych tkanin, takich jak płótno czy len. Shopperki można spotkać także wykonane z elastycznego, dobrej jakości plastiku, który zapewnia oryginalny wygląd torebki, a przy tym cechuje się świetną jakością.