Kobieta z długimi nogami

Jak optycznie wydłużyć nogi? Kilka sprawdzonych trików modowych!

Każda kobieta chce się pochwalić nie tylko szczupłymi, ale i niezwykle długimi nogami. Niestety nie każda z nas została takimi obdarowana przez naturę, dlatego trzeba posiłkować się pewnymi trikami, które optycznie je wydłużą. Jak sprawić, by nogi wydawały się sięgać nieba?

Jak optycznie wydłużyć nogi?

Można to zrobić na kilka sposobów, wśród których warto wymienić odpowiednie buty, dobrze dopasowane spodnie, sukienki i spódnice, a także wykorzystanie właściwych wzorów. Wiedząc na co powinniśmy zwrócić uwagę, na pewno łatwiej będzie nam dobrać odpowiedni strój, by zaprezentować się jeszcze lepiej. Jeżeli więc nie do końca jesteśmy zadowolone ze swoich nóg, a konkretnie uważamy, że są nieco za krótkie, nie będzie stanowiło to żadnego problemu. Poniżej kilka propozycji modowych, dla optycznego wydłużenia naszych nóg.

Jakie buty dla wydłużenia nóg?

Wiadome jest nie od dziś, że najlepszym sposobem na wydłużenie nóg jest założenie szpilek. Są to niezwykle kobiece i seksowne buty, które po prostu muszą znajdować się w szafie przynajmniej w liczbie jednej pary. Zakładając odpowiedni strój i dobierając do niego buty na wysokim obcasie, zapewniamy, że nasza sylwetka, a szczególnie nogi, będą wyglądały o wiele korzystniej. Rzecz jasna, może się okazać, że nie każda kobieta może nosić szpilki, ale i to nie jest problem. Możliwości wydłużenia nóg jest więcej.

zobacz także:  Jak optycznie wyszczuplić sylwetkę? Propozycje wyszczuplających stylizacji

W jaki sposób dobrać spodnie?

Dzięki odpowiedniemu krojowi spodni także doskonale można wydłużyć swoje nogi. Świetnie sprawdzają się w tym przypadku wracające do łask spodnie bootcout o rozszerzonych nogawkach oraz spodnie dzwony. Tak, zdecydowanie spodnie z rozszerzonymi dołami dodadzą nam nieco centymetrów, a jeżeli dołożymy do tego jeszcze szpilki, to już z pewnością efekt nóg do nieba będzie gwarantowany. Niektórym rzecz jasna mogą bardzo nie podobać się silnie rozszerzone dzwony, ale wcale nie trzeba po nie od razy sięgać, wystarczy już lekkie rozszerzenie u dołu, by różnica była widoczna.

Kobieta z długimi nogami

Jakie spódnice i sukienki dla wydłużenia nóg?

Zarówno spódnice, jak i sukienki to bardzo kobieca część garderoby, której nie powinno zabraknąć w naszej szafie. Jak jednak dobrać fasony, by wydłużyć optycznie nogi? Najlepiej w tym przypadku sprawdzają się spódnice i sukienki rozkloszowane i z długością do kolan. Warto też postawić na spódnice z podniesioną talią (to samo właściwie dotyczy się spodni). Dobrze, aby sukienka byłą „odcięta” pod biustem. W przypadku spódnic, dobrze jest ją połączyć z tuniką. Warto też w przypadku góry, wybierać odcięte bluzki, a także krótkie kurtki.

zobacz także:  7 kolorowych torebek, które sprawdzą się latem na plaży i w mieście

Jakie wzory wybierać dla optycznego wydłużenia nóg?

Najlepszym sposobem na optyczne wydłużenie swoich nóg jest zakładanie przede wszystkim stroju w podobnym kolorze i odcieniu oraz unikanie silnych kontrastów. Jeżeli chodzi o korzystne dla sylwetki wzory, to zdecydowanie są nimi pionowe paski. Sprawdza się to zarówno w przypadku spodni, jak i sukienek i spódnic. Doskonale wysmuklają nogi, jak również sprawiają, że optycznie wydają się być one dłuższe niż w rzeczywistości. Asymetryczne ubrania także mogą to osiągnąć, szczególnie jeżeli postawimy na nieco głębsze wcięcia – nogi wówczas będą zdawać się wspinać aż do momentu najkrótszego miejsca.

Jak więc widać, odpowiedni dobór ubrań naprawdę może zrobić wiele. Wystarczy wiedzieć, czym się kierować, by w prosty sposób optycznie wydłużyć nasze nogi i nadać im zdecydowanie korzystniejszego, bardziej kobiecego i seksownego wyglądu.