Turyści z bagażami na lotnisku

Jak ubrać się w podróż samolotem? Czego lepiej nie zakładać na długi lot?

Długa podróż samolotem lub innym środkiem transportu to zawsze spore wyzwanie, nie tylko pod względem logistycznym. Trzeba odpowiednio się spakować, przygotować do podróży, ale i przemyśleć zestaw ubrań, dzięki któremu będziemy komfortowo czuć się podczas lotu. Jak ubrać się w podróż? Z jakich ubrań lepiej zrezygnować?

Wygodne ubrania w podróży

Wygoda powinna być ważniejsza niż moda, szczególnie jeśli czeka nad wielogodzinny lot. Lepiej nie sugerować się obecnie panującymi trendami, a postawić na odzież, w której będziemy komfortowo się czuli, na przykład podczas snu. Drzemki są powszechne na długich trasach, a nie każde zestawy ubrań sprawią, że faktycznie wtedy odpoczniemy. Bardzo często wybierane są dresy. Nikt nie mówi, że muszą to być modele ortalionowe, które były modne w latach 90. XX wieku.

Wygodne są dresy z miękkich dzianin, które zapewniają wysoki komfort podczas lotu. W ich skład wchodzą spodnie, ale i bluza. Może być z kapturem lub bez, rozpinana lub zakładana przez głowę. To już kwestia gustu i indywidualnych upodobań. Do tego oczywiście warto wybrać jakąś koszulkę. Można zabezpieczyć się dodając bluzki do bagażu podręcznego. W samolotach zawsze włączana jest klimatyzacja, więc może być nam zimno. Wtedy lepiej pomyśleć o ubraniu się „na cebulkę”.

Komfortowe buty do samolotu

Złym zwyczajem jest ściąganie butów w samolocie, dlatego warto skupić się na takich, które będą bardzo komfortowe. Zazwyczaj są to modele sportowe, takie jak sneakersy czy trampki. Niektórzy wybierają mokasyny lub lordsy. Kobiety, które chcą elegancko wyglądać nawet podczas wielogodzinnego lotu mogą zdecydować się na baletki, które również sprawdzą się w samolocie. Najważniejsze to zrezygnować z butów na wysokim obcasie, które nie są wygodne, szczególnie podczas podróży.

Jakie dodatki do ubrań podczas podróży?

Im mniej dodatków – tym lepiej. Wiąże się to przede wszystkim z kontrolami, przez które musimy przejść na lotniskach. Jeśli już zależy nam na tym, by wziąć np. pasek, wybierajmy te materiałowe, bez metalowych elementów, które będą piszczeć w bramkach. Podobnie jest z ozdobami do włosów. Lepiej zdecydować się na gumkę bez metalowego złącza. Zamiast tego możemy wybrać popularne gumki „Invisibobble”.

Warto zrezygnować również ze zbędnej biżuterii. Ją także trzeba zdjąć do kontroli, a potem pamiętać, by ją założyć. Takie ciągłe ściąganie i zakładanie może poskutkować zgubieniem biżuterii, która często poza wartością materialną ma także wartość sentymentalną.

Torebka czy plecak do samolotu?

To zależy od potrzeb. Niektóre linie lotnicze godzą się na niewielką torebkę i plecak. Dla własnej wygody lepiej mieć małą torebkę na suwak, w której zmieszczą się dokumenty, długopis, portfel i telefon. Zawsze musi ona przejść przez kontrolę, dlatego lepiej, żeby miała solidne zamknięcie, a nie tylko na zacisk magnetyczny, przez który wszystko może wypaść na taśmę. Plecaki muszą spełniać określone wymogi pod względem wymiarów, dlatego przed rozpoczęciem podróży warto sprawdzić, czy ten, który chcemy wziąć, zostanie dopuszczony przez obsługę lotniska.