Kobieta z długimi włosami

Najmodniejsze kolory włosów na sezon jesień-zima 2018!

Moda to pojęcie dość szerokie i choć wiele się mówi o najmodniejszych trendach w ubraniach, krojach czy kolorach, moda dotyczy też takich aspektów jak włosy, a konkretnie najmodniejsze trendy wśród kolorów. Co obecnie jest w modzie? Na jaki kolor włosów warto postawić?

Jaki kolor włosów jest najmodniejszy?

Tak samo, jak w przypadku ubrań i dodatków, jak jeżeli chodzi o kolor włosów moda nie zmienia się jakoś szczególnie diametralnie, a z roku na rok czy z sezonu na sezon wysuwają się na przód niektóre barwy, które w szczególności przypadły do gustu kreatorom mody. Na wybiegach można zauważyć tę tendencję do faworyzowania niektórych barw i odcieni i to one właśnie będą decydować o tym, co najczęściej będziemy widywać na ulicy. Obecny sezon jesienno-zimowy częściowo wraca do klasyki i naturalnych barw z delikatnymi refleksami. Nie ma tutaj szalonego kolorystycznego pomieszania, jakie było jeszcze jakiś czas temu. stawia się raczej na delikatne, ale jednocześnie wyraźne barwy. Na co warto zwrócić uwagę? Poniżej najpopularniejsze trendy!

zobacz także:  Dresy damskie – jak nosić, nie tylko na sportowe okazje?

Blond jako najmodniejszy kolor sezonu

Kolor blond cieszy się dużą popularnością wśród wielu kobiet, w tym sezonie nie jest inaczej, jednak warto od razu zaznaczyć, to nie platyna będzie tutaj hitem, a inne odcienie. Bardzo modne są włosy blond z kolorowymi lekkimi refleksami – żółtym i różowym. Do łask wrócił także tak zwany mysi blond, czyli często naturalny kolor wielu Polek. Dodatkowo na wybiegach można było dostrzec także modelki z blond włosami i delikatnymi odrostami. Ciepłe odcienie blondu oraz blond zakurzony (pomieszanie blondu, szarości i srebra) także są na czasie.

Kobieta o blond włosach

Miedź i rudy jako modne kolory

Jesień nieodzownie kojarzy się z pomarańczem i czerwienią i nie inaczej to wygląda w przypadku koloru włosów. Miedziany kolor, tak samo jak i rudy w różnych odcieniach są na topie. Warto też zainwestować w brąz wpadający w miedź lub pomarańczowy blond. Ognisty kolor włosów idealnie uwydatni równie gorący temperament. Jeżeli więc nie jesteśmy posiadaczkami naturalnie rudych włosów, warto jest pomyśleć o zmianie wizerunku.

Kobieta o rudych włosach

Brąz w najmodniejszych barwach

Obok tak klasycznych kolorów jak blond i rudy, na modowych wybiegach pojawia się także brąz, najlepiej z dodatkowymi refleksami kolorystycznymi – rudym czy blondem. Dużą popularnością cieszy się również czekoladowy brąz najlepiej w kolorze gorzkiej czekolady, a także, popiół oraz ciemny mahoń. Do łask wróciły także włosy w odcieniu kasztanowym, czyli zdecydowanie jaśniejszy brąz z delikatnymi rudymi odcieniami. Najlepiej jak będą to odcienie soczyste i intensywne. To godny następca popularnej niegdyś klasycznej czerni.

zobacz także:  7 kolorowych torebek, które sprawdzą się latem na plaży i w mieście

Kobieta o brązowych włosach

Jak więc widać dominują barwy jak najbardziej naturalne i o dziwo, także odrosty, co dla wielu może być zaskoczeniem. Warto jednak wspomnieć, że powinny być to odrosty jak najbardziej zbliżone do barwy włosów, innymi słowy mające przywodzić na myśl naturalną niejednorodność koloru włosów, które zazwyczaj u nasady są nieco ciemniejsze i jaśnieją do samych końcówek. Przejście to powinno być delikatne (nie jak w przypadku ciemnych odrostów przy platynowych włosach).